Diplomikoulut

Kouluruokadiplomi® on koululle ja kouluruokailusta vastaavalle ruokapalveluntuottajalle yhteisesti myönnettävä tunnustus ravitsemuksellisesti, kasvatuksellisesti ja ekologisesti kestävän kouluruokailun edistämisestä.

Kouluruokadiplomin® saaneet koulut maakunnittain

Yhteensä: 364

Etelä-Karjala
Lappeen päiväkotikoulu, Lappeenranta (Saimaan tukipalvelut oy)
Lemin koulukeskus, Lemi (Lemin Kunta)
Sammonlahden koulu, Lappeenranta (Saimaan Tukipalvelut Oy)
Savitaipaleen koulukeskus, Savitaipale (Savitaipaleen ruokahuolto)
Etelä-Pohjanmaa
Alahärmän alakoulu, Alahärmän yläkoulu, Härmän lukio, Härmä (Kauhavan kaupunki/ruokapalvelut)
Alajärven koulukeskus, Alajärvi (Soinin kunta, tekninen toimi)
Halkosaaren koulu, Halkosaari (Seinäjoen kaupunki/Ruokapalvelukeskus)
Hoiskon koulu, Hoisko (Soinin kunta)
Jalasjärven koulukeskus, Jalasjärvi (Jalasjärven koulukeskuskeittiö / Kurikka)
Jurvan yhtenäiskoulu, Jurva (Kurikan ruoka-ja puhtauspalvelut)
Kankaan koulu, Kurikka (Kurikan kaupungin ruokapalvelu)
Keskikylän koulu, Jalasjärvi (Kuirkan puhtaus- ja ruokapalvelu)
Kivistön koulu, Seinäjoki (ravintokeskus)
Koskuen Koulu, Koskue (Kurikan puhtaus- ja ruokapalvelut)
Kurikan yhteiskoulu, Kurikka (Kurikan kaupunki/ruokapalvelut)
Luopajärven ala-aste, Luopajärvi (Kurikan ruokapalvelut)
Myllykankaan koulu, Sissala (Alajärven kaupunki)
Niemistön koulu, Seinäjoki (Seinäjoen kaupungin ruokapalvelut)
Paavolan ala-aste, Alajärvi (Soinin kunta, tekninen toimi)
Paulaharjun koulu, Kurikka (Kurikan kaupunki/ruokapalvelut)
Pruukin yhtenäiskoulu, Seinäjoki (Seinäjoen kaupunki, Ruokapalvelut)
Seinäjoen lyseo, Seinäjoki (Seinäjoen kaupunki)
Seinäjoen Yhteiskoulu, Seinäjoki (Seinäjoen kaupunki Ruokapalvelut)
Soinin yhtenäiskoulu, Soini (Soinin kunta, tekninen toimi)
Säntin koulu, Mieto (Kurikan kaupunki puhtaus- ja ruokapalvelut)
Taimelan Koulu, Lehtimäki (Alajärven Kaupunki /Lehtimäen keskuskeittiö)
Toivolanrannan yhtenäiskoulu, Seinäjoki (Seinäjoen kaupunki / Ruokapalvelut)
Uusikylän koulu, Alajärvi (Alajärven kaupunki/tekninen toimi)
Ylistaron yläkoulu ja lukio, Ylistaro (Seinäjoen kaupungin ruokapalvelut)
Etelä-Savo
Anttolan yhtenäiskoulu, Anttola (Mikkelin ruoka- ja puhtauspalvelut/ Anttolan keskuskeittiö)
Kuvansin koulu, Kuvansi (Joroisten kunta/ Ruokapalvelut)
Mertalan koulu, Savonlinna (Savonlinnan ruoka-ja siivouspalvelut)
Mäntyharjun lukio, Mäntyharju (Mäntyharjun kunta ruoka- ja siivouspalvelut)
Mäntyharjun yhtenäiskoulu, Mäntyharju (Mäntyharjun kunta ruoka-ja siivouspalvelut)
Paatelan koulu, Paatela juva (Järvi-Saimaan palvelut oy)
Punkaharjun yhtenäiskoulu 1-9 lk, Punkaharju (Savonlinnan ruoka- ja siivouspalvelut)
Puumalan yhtenäiskoulu, Puumala (Puumalan kunta, Ruokapalvelut)
Sulkavan yhtenäiskoulu ja lukio, Sulkav (JärviSsaimaan palvelut.oy)
Kainuu
Hauholan koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli)
Hyrynsalmen yhtenäiskoulu, Hyrynsalmi (Hyrynsalmen kunta)
Jormuan koulu, Kajaani (Kajaanin kaupunki Kajaanin Mamselli -liikelaitos)
Kajaanin Keskuskoulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli)
Kajaanin lyseo, Kajaani (Kajaanin Mamselli)
Kalevan koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli)
Keskuskoulu, Ristijärvi (Ristijärven kunta)
Kuluntalahden koulu, Kuluntalahti (Kajaanin Mamselli)
Kätönlahden koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli-liíkelaitos)
Lehtikankaan koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli liikelaitos)
Lohtajan koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli)
Nakertajan koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli -liikelaitos)
Otanmäen koulu, Otanmäki (Kajaanin mamselli)
Pietari Brahen koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli)
Ristijärven keskuskoulu, Ristijärvi (Ristijärven kunta, ateria- ja puhtaanapitopalvelut)
Ristijärven keskuskoulu, Ristijärvi (Ateria- ja puhtaanapitopalvelut Ristijärvi)
Seminaarin koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli-liikelaitos)
Soidinsuon koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli)
Tenetin koulu, Vuokatti (Sotkamon kunta ateriapalvelut)
Teppanan koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli -liikelaitos)
Vuolijoen koulu, Vuolijoki (Kajaanin kaupunki, Kajaanin Mamselli -liikelaitos)
Väinölän koulu, Kajaani (Kajaanin Mamselli)
Kanta-Häme
Hakkalan koulu ja Lammin lukio, Lammi (Linnan Ateria Oy)
Harjunrinteen koulu, Riihimäki (Riihimäen kaupungin ruokapalvelu)
Iittalan Yhtenäiskoulu, Iittala (Fazer Food Service)
Konnarin koulu, Lammi (Linnan Ateria Oy)
Kuuman koulu, Latovainio (Jokioisten kunta)
Luolajan koulu, Hämeenlinna (Tekme Oy)
Miinan koulu, Jokioinen (Jokioisten kunta)
Ortelan koulu, Hämeenlinna (Tekme Oy/ Linnan Ateriapalvelut Oy)
Paanan koulu, Jokioinen (Jokioisten kunta)
Rengon koulu, Renko (Fazer food services)
Seminaarin koulu, Hämeenlinna (Tekme Oy/ Linnan Ateriapalvelut Oy)
Tuuloksen koulu, Tuulos (Linnan Ateria Oy)
Keski-Suomi
Halssilan Koulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Hankasalmen lukio ja Kuuhankaveden koulu, Hankasalmi (Hankasalmen kunta, Ympäristötoimi, Ruokapalvelut)
Huhtasuon yhtenäiskoulu, vaativan erityisen tuen ryhmät, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Jokelan koulu, Palokka (Jyväskylän kaupunki, Kylän Kattaus)
Joutsan yhtenäiskoulu, Joutsa (Joutsan kunta)
Jyskän koulu, Jyskä (Kylän kattaus)
Jyväskylän Kristillinen koulu, Jyväskylä (Jyväskylän kaupunki/ Kylän Kattaus Liikelaitos)
Keltinmäen ala-aste, Jyväskylä (Jyväskylän kaupunki,Kylän Kattaus)
Keski-Palokan koulu, Palokka (Jyväskylän kaupunki/ Kylän Kattaus Liikelaitos)
Kilpisen yhtenäiskoulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Konginkankaan koulu, Konginkangas (Äänekosken kaupunki, ruokapalvelut)
Korpilahden yhtenäiskoulu, Korpilahti (ISS ruokailupalvelut Korpilahti)
Kortepohjan koulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Koulunmäen yhtenäiskoulu, Äänekoski (Äänekosken keskuskeittiö)
Kuohun päiväkoti-koulu, Kuohu (Kylän Kattaus)
Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Kypärämäen koulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Lehtisaaren koulu, Säynätsalo (Kylän Kattaus -liikelaitos)
Leppäveden koulu, Leppävesi (Laukaan ruokapalvelu)
Lievestuoreen koulu, Lievestuore (Laukaan kunta)
Liinalammin koulu, Tikkakoski (Kylän Kattaus)
Mankolan koulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus -liikelaitos)
Muuratsalon koulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Nisulanmäen koulu, Muurame (Muuramen kunnan ruokapalvelu)
Palokan yhtenäiskoulu, Palokka (Jyväskylän kaupunki / Kylän Kattaus)
Puistokadun päiväkotikoulu, Jyväskylä (Kylän kattaus)
Pupuhuhdan koulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Sydän-Laukaan koulu ja Laukaan lukio, Laukaa (Laukaan kunta)
Säynätsalon päiväkotikoulu, Säynätsalo (Jyväskylän kaupungin ruokapalvelu)
Tammirinteen koulu, Jyskä (Kylän Kattaus)
Tikkakosken yhtenäiskoulu/ Luonetjärven koulu, Tikkakoski (Kylän Kattaus)
Tolppilan koulu, Karstula (Karstulan kunta)
Vaajakosken yhtenäiskoulu, Jyväskylä (Kylän Kattaus)
Vaajakummun yhtenäiskoulu, Vaajakoski (Kylän Kattaus-liikelaitos/Vaajakosken keskuskeittiö)
Valteri-koulu Onerva, Jyväskylä (Onervan ravitsemispalvelut)
Äänekosken Keskuskoulu, Äänekoski (Äänekosken kaupunki, ruokapalvelut, Äänekosken keskuskeittiö)
Kymenlaakso
Carea-koulu, Kuusankoski (Kymenlaakson sairaanhoito- ja sosiaalipalvelujen ky)
Eskolanmäen koulu, Kouvola (Kouvolan kaupunki)
Hakalan koulu, Kotka (Kymijoen Ravintopalvelut Oy)
Haminan Keskuskoulu, Hamina (Haminan kaupunki, ruoka- ja puhtauspalvelut)
Sippolan koulu, Sippola (Kouvolan kaupunki, ruokapalvelut)
Lappi
Järvikylien koulu, Syväjärvi (Sodankylän kunta)
Kivirannan koulu, Tornio (Kivirannan koulukeittiö)
Lapin yliopiston harjoittelukoulu, Rovaniemi (Fazer Food Services Oyj)
Napapiirin yläaste, Saarenkylä (Ruoka- ja puhtauspalvelut)
Ounasjoen peruskoulu 1-9 lk, Sinettä (Rovaniemen kaupungin ruoka- ja puhtauspalvelut)
Pellon peruskoulu, Pello (Pellon Serviisi)
Vaaranlammen koulu, Rovaniemi (Rovaniemen Ruoka- ja puhtauspalvelut)
Ylikylän koulu, Rovaniemi (Rovaniemen kaupunki)
Pirkanmaa
Aleksanterin koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Anna Tapion koulu, Aitoo (Anna Tapion säätiö)
Annalan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Annalan koulu Metsäniityn koulutalo, Tampere (Tampereen Voimia)
Annalan koulu, Karosen koulutalo, Tampere (Tampereen Voimia)
Atalan Koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Etelä-Hervannan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Harjun koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Harjun koulu, Kalkun koulutalo, Tampere (Tampereen Ateria)
Hatanpään koulu, Tampere (ISS Palvelut Oy)
Hyhkyn koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Ikaalisten Yhteiskoulu, Ikaalinen (Ikaalisten kaupunki, ravitsemis- ja siivouspalvelut)
Ikurin koulu, Tampere (Tampereen Ateria)
Juhannuskylän koulu, Tammerkosken koulutalo, Tampere (Tamereen Voimia)
Juhannuskylän koulu/ Johanneksen koulutalo, Tampere (Tampereen Voimia)
Kaarilan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Kanjonin koulu / Hallilan toimipiste, Tampere (Tampereen Voimia)
Kanjoninkoulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Kaukajärven koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Kilvakkalan koulu, Kilvakkala (Ravitsemis- ja siivouspalvelut)
Kisapuiston koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Kissanmaan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Kurun Yhtenäiskoulu, Kuru (Ylöjärven kaupunki)
Kämmenniemen koulu, Kämmenniemi (Kämmenniemen koulun keittiö)
Kämmenniemen koulu Terälahden koulutalo, Tampere (Tampereen Ateria)
Kärjenniemen koulu, Kärjenniemi (Valkeakosken ruoka-ja siivouspalvelu)
Lamminpään koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Leinolan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Lentävänniemen koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Leppälän koulu, Valkeakoski (Valkeakosken ruoka- ja siivouspalvelu)
Lielahden koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Linnainmaan koulu, Tampere (Tampereen Ateria)
Luhalahden koulu, Luhalahti (Ikaalisten kaupunki, Ravitsemis- ja siivouspalvelut)
Messukylän koulu, Tampere (Tampereen Ateria)
Naakan koulu, Valkeakoski (Valkeakosken ruoka-ja siivouspalvelut)
Nokianvirran koulu, Nokia (Nokian kaupungin ruokapalvelut)
Olkahisen koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Oriveden yhteiskoulu, Orivesi (Oriveden kaupungin Ateriapalvelu)
Pispalan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Pohjois-Hervannan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Pyynikin koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Raholan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Rauhalan koulu, Valkeakoski (Valkeakosken kaupungin ruokapalvelu)
Sammon koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Saukonpuiston koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Sorilan koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Sorrilan koulu, Valkeakoski (Valkeakosken ruoka/ja siivouspalvelu)
Svenska samskolan i Tammerfors, Tammerfors (Tampereen Voimia Liikelaitos)
Takahuhdin koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Takahuhdin koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Tammelan koulu, Tampere (Tampereen voimia)
Tampereen Rudolf Steiner-koulu, Tampere (Osuuskunta Tampereen Timjami)
Tarttilan koulu, Tarttila (Valkeakosken kaupunki / Ruoka- ja siivouspalvelu)
Tesomajärven koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Tesoman koulu, Tampere (Tampereen Ateria)
Tevaniemen koulu, Tevaniemi (Ravitsemis- ja siivouspalveut)
Tietolan koulu, Valkeakoski (Valkeakosken Ruoka- ja siivouspalvelut)
Valkean ruusun koulu, Ikaalinen (Ravitsemis- ja siivouspalvelut)
Vehmaisten koulu, Tampere (Tampereen Voimia)
Vuoreksen koulukeskus, Tampere (Tampereen Ateria)
Pohjanmaa
Kristiinanseudun koulu, Kristiinankaupunki (Kristiinakaupungin kaupunki)
Länsinummen koulu, Pietarsaari (Alerte Pietarsaari)
Vasa Övningsskola F-9, Vasa (Fazer Food Services Oy)
Pohjois-Karjala
Kontiolahden koulu, Kontiolahti (Kontiolahden kunta)
Liperin Kunta / Liperin koulu, Liperi (Liperin kunnan Ruokapalvelut)
Liperin kunta / Viinijärven koulu, Viinijärvi (Liperin kunnan Ruokapalvelut)
Liperin kunta / Ylämyllyn koulu, Ylämylly (Liperin kunnan Ruokapalvelut)
Porokylän koulu, Nurmes (Nurmeksen kaupungin ruokahuolto)
Viinijärven koulu, Viinijärvi (Liperin kunta, ruokapalvelu)
Ylämyllyn koulu, Paloaukean yksikkö, Ylämylly (Liperin kunta, ruokapalvelu)
Pohjois-Pohjanmaa
Gumeruksen koulu, Siikajoki (Siikajoenkunta)
Jakun koulu, Jakkukylä (Oulun Serviisi)
Jäälin koulu, Jääli (ISS Palvelut Catering Kiiminki)
Kaakkurin koulu, Oulu (Oulun Serviisi)
Kastellin koulu, Oulu (ISS Palvelut Oy)
Kirkonkylän yhtenäiskoulu, Kempele (Kempeleen kunta, Ateria-ja puhdistuspalvelut)
Kuulammen koulu, TyrnÄvÄ (Tyrnävän kunta ruokapalvelut)
Kylliälän koulu, Liminka (Limingan koulutuskeskus)
LIminganlahden Yhtenäiskoulu, Liminka (Limingan Ruokapalvelut)
Lintulammen koulu, Oulu (Oulun Serviisi)
Lumijoen Peruskoulu, Lumijoki (Lumijoen kunta)
Maikkulan koulu, Oulu (Oulun Serviisi)
Myllytullin koulu, Oulu (Oulun Serviisi)
Pudasjärven Hirsikampus, Pudasjärvi (Pudasjärven kaupunki, ruokapalvelut)
Vaalan yhtenäiskoulu, Vaala (Vaalan kunta)
Ylikylän yhtenäiskoulu, Kempele (Kempeleen kunta, Ateria- ja puhdistuspalvelut)
Pohjois-Savo
Ahmon koulu, Siilinjärvi (Ruoka-ja puhtauspalvelut)
Hamulan koulu, Harjamäki (Siilinjärven kunta)
Kasurilan koulu, Siilinjärvi (Siilinjärven kunta)
Kehvon koulu, Siilinjärvi (Siilinjärven ruoka- ja puhtauspalvelut)
Kuopion steinerkoulu Virkkula, Kuopio (Kuopion steinerkouluyhdistys)
Kuuslahden koulu, Kuuslahti (Siilinjärven kunta, ruoka- ja puhtauspalvelut)
Martti Ahtisaaren koulu, Kuopio (Itä- Suomen liikelaitos kuntayhtymä/ Servica)
Minna Canthin koulu, Kuopio (Servica, Itä-Suomen huoltopalvelut lky)
Päivärinteen koulu, Siilinjärvi (Siilinjärven kunta / ruokapalvelut)
Pöljän koulu, Pöljä (Siilinjärven kunta, ruoka- ja puhtauspalvelut)
Siilinlahden koulu, Siilinjärvi (Siilinjärven kunta)
Suininlahden koulu, Toivala (Ruoka - ja puhtauspalvelut)
Toivalan koulu, Toivala (Siilinjärven kunta)
Tuusniemen yhtenäiskoulu, Tuusniemi (Tuusniemen keskuskeittiö)
Vesannon yhtenäiskoulu ja lukio, Vesanto (Vesannon ruokapalvelut)
Vieremän Kirkonkylän koulu, VieremÄ (Vieremän ruokapalvelu)
Vuorelan koulu, Vuorela (Siilinjärven ruokapalvelut)
Päijät-Häme
Erstan peruskoulu, Villähde (Lahden Ateria)
Harjun peruskoulu, Lahti (Päijät- Hämeen Ateriapalvelut Oy)
Jokivarren koulu, Orimattila (Orimattilan kaupunki / Hallintopalvelut / Ruokapalvelut)
Kariston koulu, Lahti (Lahden Ateria)
Kärkölän Yhtenäiskoulu, Vuokkoharjun toimipiste, Järvelä (Kärkölän kunta, Siru)
Kärpäsen peruskoulu, Lahti (Lahden Ateria)
Lotilan koulu, Lahti (Lahden Ateria)
Länsi-Asikkalan koulu, Kurhila (Asikkalan tukipalvelut)
Orimattilan yhteiskoulu, Orimattila (Orimattilan kaupungin hallintopalvelukeskus)
Rakokiven koulu, Nastola (Lahden Ateria)
Salinkallion koulu, Lahti (Päijät-Hämeen Ateriapalvelut Oy)
Vääksyn Yhteiskoulu, Vääksy (Asikkalan kunta)
Satakunta
Cygnaeuksen koulu, PSYL koulu, PSYL lukio, Pori (Porin Palveluliikelaitos)
Herttuan koulu, Pori (Porin Palveluliikelaitos)
Karvian Yläkoulu, Karvia (Karvian kunta)
Kuninkaanhaan koulu, Pori (Porin Palveluliikelaitos)
Kyläsaaren koulu, Pori (Porin palveluliikelaitos)
Lapin koulu, Lappi (Rauman kaupungin ruokapalvelut)
Lavian yhtenäiskoulu, Lavia (Porin palveluliikelaitos)
Lyseon koulu/lukio ja Kallelan koulu, Pori (Porin Palveluliikelaitos)
Länsi-Porin koulu, Pori (Pori kaupunki Palveluliikelaitos)
Meri-Porin Yhtenäiskoulu, Pori 80 (Porin palveluliikelaitos)
Noormarkun Yhtenäiskoulu, Noormarkku (Porin Palveluliikelaitos)
Toejoen koulu, Pori (Porin Palveluliikelaitos)
Väinölän koulu, Pori (Porin Palveluliikelaitos)
Uusimaa
Albert Edelfeltin koulu, Porvoo (Liikelaitos Porvoon Tilapalvelut)
Arkadian yhteislyseo, Klaukkala (Fazer Food Service Oy)
Espoo International School, Espoon kaupunki (Espoo Catering OY)
Espoon Steinerkoulu, Espoo (Fazer Food Services)
Granhultsskolan, Grankulla (Grankulla mat- och rengörningsservice)
Harjulan koulu, Järvenpää (Järvenpään kaupunki)
Harjulan koulu, Vihtakadun yksikkö, Järvenpää (Järvenpään ravitsemispalvelut)
Heikkilän koulu, Kirkkonummi (Kirkkonummen kunta, ruokpalvelut)
Helsinge skola, Vanda (Amica)
Helsingin Suomalainen yhteiskoulu, Helsinki (Fazer food Services Oy)
Helsingin yliopiston Viikin normaalikoulu, Helsingin yliopisto (Fazer Food service)
Hiekkaharjun koulu, Vantaa (Vantti Oy)
Hyria Koulutus Oy Ammattikoulu, Hyvinkää (Hyria Koulutus Oy)
Hyria Koulutus Oy Kaskinauris, Hyvinkää (Hyria Koulutus Oy ravitsemispalvelut)
Hyrylän yläaste, Tuusula (Tuusulan kunta, ruokapalvelut)
Hyökkälän koulu, Tuusula (Tuusulan kunta/ Ruokapalvelut)
Jalavapuiston koulu, Espoon kaupunki (Espoo Catering Oy)
Jupperin koulu, Espoo (Espoo Catering Oy)
Juvanpuiston koulu, Espoo (Espoo Catering oy)
Järvenperän koulu, Espoo (Espoo Catering Oy)
Kalajärven koulu, Espoo (Espoo Catering Oy)
Kantvikin koulu, Kantvik (Kirkkonummen kunnan ruokapalvelut)
Kartanon koulu, Järvenpää (Järvenpään kaupungin ravitsemuspalvelut)
Kartanonkosken koulu, Vantaa (Fazer Food Services)
Kartanonrannan koulu, Sundsberg (Kirkkonummen kunta)
Kilonpuiston koulu, Espoo (Fazer)
Kilterin Koulu, Vantaa (Vantti Oy)
Kirkkonummen koulukeskus, Kirkkonummi (KIRKKONUMMI, KUNTATEKNIIKKA, RUOKAPALVELU)
Kulosaaren yhteiskoulu, Helsinki (Fazer food services)
Kuoppanummen koulukeskus, Nummela (Vihdin Ateria - ja Puhdistus)
Kuusikon koulu, Vantaa (Fazer Food Services)
Kyrkslätts gymnasium, Kyrkslätt (Kyrkslätts kommun måltidstjänster)
Laajakallion koulu, Kirkkonummi (Kirkkonummen koulukeskus, keittiö)
Länsimäen koulu, Vantaa (Vantti oy)
Malmin peruskoulu /Kesälä, Helsinki (Palvelukeskus Helsinki)
Masalan koulu, Masala (Kirkkonummen kunta)
Matinlahden koulu, Espoo (Espoo catering oy)
Mattlidens skola, Espoo (Espoo Catering Oy)
Muijalan koulu, Lohja (Lohjan kaupunki/ruoka- ja siivouspalvelut)
Niittykummun koulu, Espoo (Espoo Catering)
Nissnikun koulu, Masala (Kirkkonumen kunta)
Nummelanharjun koulu, Nummela (Vihdin Ateria ja Puhdistus)
Otalammen koulu, Otalampi (Vihdin ateriapalvelu)
Oulunkylän yhteiskoulu, Helsinki (Fazer Food Services)
Papinmäen koulu, Kirkkonummi (Kirkkonummen kunta ruokapalvelut)
Pohjois-Haagan yhteiskoulu, Helsinki (Fazer Food service oy)
Riihikallion Koulu, Tuusula (Tuusulan Kunnan Ruokapalvelut)
Ruusuvuoren koulu, Vantaa (Vantti Oy)
Saarnilaakson koulu, Espoo (Espoo Catering)
Sakarinmäen peruskoulu ja Östersundom skola, Helsinki (Sodexo Oy)
Saunalahden koulu, Espoo (Espoo Catering)
Sipoon koulukeskus, Sipoo (Sipoon kunta)
Strömborgska skolan, Borgå (Borgå stad Lokalservice)
Sunan koulu, Espoo (Espoo Catering)
Suomalais-venäläinen koulu, Helsinki (Suomalais-venäläinen koulu)
Talman koulu, Talma (Sipoon ruokapalvelut)
Toppelundin Koulu, Espoo (Espoo Catering Oy)
Vantaan Ammattiopisto / Aviapolis, Vantaa (Fazer Food Services Oy)
Vantaan kansainvälinen koulu, Vantaa (Fazer Food Services Oy)
Vihdin yhteiskoulu, Vihti (Vihdin kunta/ Ateriapalvelu)
Vihtakadun koulu, Järvenpää (Järvenpään kaupunki)
Westendinpuiston koulu, Espoo (Espoo Catering)
Winellska skolan, Kyrkslätt (Kyrkslätts måltidstjänster)
Varsinais-Suomi
Aseman koulu, Mynämäki (Mynämäen Ruokapalvelut)
Aunelan koulu, Turku (Arkea Oy)
Cygnaeus skola, Turku (Arkea Oy)
Elisenvaaran Koulu / Lukio, Kyrö (Pöytyän kunta / ruokapalvelut)
Friisilän koulu, Raisio (Raision kaupunki/ ruokapalvelut/ Friisilän keittiö)
Hepokullan koulu, Turku (Arkea Oy)
Hovirinnan koulu / S:t Karins svenska skola, Kaarina (Kaarinan kaupungin ruokapalvelut)
Huhmarnummenkoulu, Nummela (Vihdin kunta Ateria ja puhdistus)
Huolin koulu, Mynämäki (Mynämäen kunta)
Ihalaisten koulu, Mynämäki (Mynämäen kunta Tilalaitos)
Jokelan koulu, Paimio (Paimion kaupunki, ruokapalvelut)
Jäkärlän koulu, Turku (Arkea Oy)
Karjalan koulu, Mynämäki (Mynämäen kunta)
Kotimäen koulu, Littoinen (Kaarinan tila ja ravintopalvelu)
kuusjoen koulu, Kuusjoki (salon kaupunki)
Kähärin koulu, Turku (Arkea Oy)
Kärsämäen koulu, Pallivahan yksikkö, Turku (Arkea Oy)
Laurin koulu, Mynämäki (Mynämäen kunta ruokapalvelut)
Lausteen koulu, Turku (Arkea Oy)
Lietsalan koulu, Naantali (Naantalin kaupungin ateriapalvelut)
Luostarivuoren koulu, Martin yksikkö, Turku (Arkea Oy)
Maijamäen koulu, Naantali (Naantalin kaupuni, ateriapalvelut)
Mikaelin koulu, Turku (Arkea Oy)
Moision koulu, Turku (Arkea Oy)
Mustamäen ala-aste, Halikko as (Salon kaupunki / Ravitsemispalvelut)
Mynämäen lukio, Mynämäki (Mynämäen Ruokapalvelut)
Paattisten koulu, Paattinen (Arkea Oy)
Paimion lukio, Paimio (Paimion kaupunki, ruokapalvelut)
Pajulan Koulu, Salo (Kaupunkikehityspalvelut)
Pallivahan koulu, Turku (Turun seudun kiinteistöpalvelu Oy/ Arkea)
Perniön Kirkonkylän koulu, Perniö (Tehdaskatu 2 24100 Salo)
Piikkiön yhtenäiskoulu, Piikkiö (Kaarinan kaupungin ruokapalvelut)
Piispanlähteen koulu, luokat 7-9, Piispanristi (Kaarinan kaupunki, tila- ja ravintopalvelut)
Puistokadun koulu, Loimaa (Loimaan kaupungin ruoka- ja siivouspalvelut)
Puolalan alakoulu, Turku (Arkea Oy)
Pyhän koulu, Hietamäki (Mynämäen kunta)
Pääskyvuoren koulu, Turku (Arkea Oy)
Raunistulan koulu, Raunistulan yksikkö, Turku (Arkea Oy)
Rieskalähteen koulu, Turku (Arkea Oy)
Rungon koulu, Piikkiö (Kaarinan Ruokapalvelu)
Rymättylän koulu, Rymättylä (Naantali kaupunki, ateriapalvelut)
Sirkkala skola, Turku (Arkea Oy)
Tavastilan koulu, Mietoinen (Mynämäen kunta)
Turun Lyseo, Turku (Arkea Oy)
Vasaramäen koulu, Lehmustien yksikkö, Turku (Arkea Oy)
Vasaramäen koulu, Syreenikujan yksikkö, Turku (Arkea Oy)
Vistan koulu, Paimio (Paimion kaupunki, ruokapalvelut)
Vähä-Heikkilän koulu, Uittamon yksikkö, Turku (Arkea Oy)
Wäinö Aaltosen koulu, Turku (Arkea Oy)
Jaa sosiaalisessa mediassaShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+