Kattava koululounas ja välkyt välipalat -verkkotyöpaja 25.11.2020 klo 12.00-16.00

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu järjestää Välkyt välipalat  -verkkotyöpajan, jossa pohditaan yhdessä kouluruokailun ja välipalan järjestämisen tulevaisuuden visioita. Työpajassa kuullaan myös koululaisten ajatuksia toiveiden välipalasta ja sen merkityksestä. Tapahtuma on tarkoitettu kaikille kouluruokailusta ja sen tulevaisuudesta kiinnostuneille.

Osallitu ja ilmoittaudu

Lisätietoa ja ilmoittautuminen maksuttomaan verkkotyöpajaan maanantaihin 23.11.2020 mennessä.

kuningatarsmoothie_Kotimaiset Kasvikset ry_Sanna Peurakoski

 

Työpaja on osa Itä-Suomen yliopiston (UEF), Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL), Ammattikeittiöosaajat ry:n (Amko) ja Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulun (Xamk) toteuttamaa Kattava koululounas ja välkyt välipalat -yhteishanketta, jolla tuotetaan tietoa hallitusohjelman koulupäivän uudistamisprosessin ja kouluruoan kehittämisohjelman valmistelun tueksi.

Lisätietoa Kattava koululounas ja välkyt välipalat -hankkeesta

11/2020

Kuvat: Kotimaiset Kasvikset ry / Kuningatarsmoothie: Sanna Peurakoski ja Kasvisleipä: Teppo Johansson