Kouluruokadiplomin sivut ovat uudistuneet

15.3.2016

Kouluruokadiplomi.fi -sivusto on uudistunut. Uusi, käyttäjäystävällinen sivusto sisältää aiemmasta sivustosta tutut elementit eli diplomin hakemiseen liittyvän osaamistestin ja tukimateriaalin (valmennusaineisto), josta saa tietoa kouluruokailuun liittyvistä säädöksistä, suosituksista ja hyvistä käytännöistä.

Uudistunut sivusto on responsiivinen, joten tukimateriaaliin tutustuminen tai diplomin hakeminen on nyt entistä kätevämpää esimerkiksi tabletilla. Kouluruokadiplomi.fi -sivusto on toteutettu tammikuussa päiväkodeille suunnatun Makuaakkosetdiplomi.fi:n rinnalle. Sivustot on toteutettu yhteistyössä Aucor Oy:n kanssa.

Kysymyssarjaa on päivitetty

Diplomin kysymyssarjan kysymykset (Harjoittele ja Hae diplomia) on julkaistu suomeksi, ruotsiksi ja uutena nyt myös englanniksi. Lisäksi kysymyssarjaa on päivitetty, esimerkiksi Ravitsemus- ja Ympäristöpassin suorittamista osana diplomia ei enää edellytetä, mutta suosittelemme edelleen niiden suorittamista.

Seuraa somessa @ruokadiplomit

Muistathan, että Kouluruoka- ja Makuaakkoset-diplomia voit seurata somessa, löydät meidät tunnuksella @ruokadiplomit.
Twitter @ruokadiplomit
Facebook.com/ruokadiplomit

Ota yhteyttä

Vastamme mielellämme kysymyksiin ja otamme vastaan palautetta sivustosta, katso tästä yhteystiedot.